Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Celopotištěné stany

Termosublimační celopotisk stanů tentino.cz

TERMOSUBLIMAČNÍ CELOPOTISK STANŮ

Upozornění! Termosublimační potisk je výroba nového stanu. Nelze potisknout opláštění již hotových, vyrobených stanů z naší nabídky. Tyto vyrobené stany však lze označit "Potištěnou nášivkou" či "Bannerem  na suchý zip".

Více informací o technologii potisku se dočtete na našem blogu.

ŠABLONY PRO VLOŽENÍ GRAFICKÝCH DAT KE STAŽENÍ ZDE:

ŠABLONA NA STAN 2x2ŠABLONA NA STAN 3x3ŠABLONA NA STAN 4x4
ŠABLONA NA STAN 2x3ŠABLONA NA STAN 3x4,5ŠABLONA NA STAN 4x6
ŠABLONA NA STAN 2x4ŠABLONA NA STAN 3x6ŠABLONA NA STAN 4x8

ŠABLONA NA STAN 3x3 EXTRA VYSOKÝ

NÁHLED a REALIZACE

GRAFICKÁ DATA                  

    Přípravě grafických dat věnujte velkou pozornost a dostatek času. To, co si nakreslíte a přes naše italské technologie a šikovné české ručičky přenesete do Vašeho stanu, to Vás bude dlouhou dobu reprezentovat. Nevyrábíme stany na jedno použití, které vydrží do prvního silnějšího větru. Vyrábíme stany, které s Vámi budou žít a propagovat Vás dlouhá léta. Podle toho přistupujte k tvorbě grafických dat. Pokud si neumíte grafická data přípravit ve speciálních programech sami, oslovte zkušeného grafika v blízkém okolí. Nejvíce práce a invence uděláte tak, že si s grafikem sednete vedle sebe a pustíte se do toho. Komunikace dat na dálku nebude mít nikdy takový efekt a tento způsob Vám zabere i 5 x tolik času, než kdybyste seděli vedle sebe. Musíte grafikovi přesně říci, co od něj chcete a vedle Vaší myšlenky mu dodejte kvalitní podklady /fotky, loga, znaky, erby/. Čím kvalitnější podklady budou, tím lepší finální výsledek můžete očekávat. Mířím teď především na perfektní grafické rozlišení fotek, důkladnou úpravu fotek. Vyberte vhodné a dobře čitelné písmo, jeho barvu a nechte si udělat minimálně 3 grafické návrhy. Nešetřete na tom, nic se nesnažte uspěchat. Do invence a finálního rozhodování zapojte více osob, ideálně i ženy. Mají totiž na design a praktičnost jiný náhled než my muži. Nebudu Vás nyní zatěžovat pokyny pro grafická data. Na to je čas, do nabídkové fáze není třeba je uvádět. Až budete mít hotová Vaše grafická data, vložte je do naší grafické šablony. Zvolte si Váš rozměr.

    Jakmile dorazí Vaše vyplněná šablona, udělá náš grafik a tiskař v jedné osobě finální grafický náhled, který slouží pro Vaši i naši poslední kontrolu před výrobou.  Nepustíme do výroby nic, co má nedostatečné rozlišení, chyby, nic, co nám Vy neodsouhlasíte. Naše náročnost v požadavcích na kvalitu grafických dat chrání Vaše peníze, Vaše jméno a reputaci.

Pokud nemáte možnost sehnat grafika, rádi Vám se zpracováním dat pomůžeme. Dodání podkladů Vás ovšem nemine, proto si vše včas a předem nachystejte.

TECHNOLOGIE  POTISKU    

    Technologie potisku se nazývá TERMOTRANSFER/SUBLIMACE. Vaše grafická data  nejprve vytiskneme na speciální sublimační papír /transferové medium/ a necháme zaschnout. Poté odvineme surovou syntetickou polyesterovou tkaninu z role, potištěný sublimační papír  na ni zafixujeme. Celé to pak vjede mezi dva rozžhavené válce /transferový tepelný lis/ a grafická data se díky vysoké teplotě a obrovskému tlaku přenesou do tkaniny. Nejedná se o potisk na povrch tkaniny, nýbrž  o tisk dovnitř do vláken. Obarvené je celé vlákno, a proto nelze mechanicky potisk odstranit ani jej poškodit tak, jako u tisku na PVC, kdyby se kdokoliv sebevíce snažil.  Tisk probíhá ve foto kvalitě. Není problém vytisknout i tu nejsložitější grafiku a detail. Již potištěná tkanina se nechá  zaschnout, poté se stříhá a sešívá do požadovaných tvarů a doplňuje se o zdrhovadla, suché zipy, PVC omyvatelné konce a našívají se výztuhy.

PARAMETRY OPLÁŠTĚNÍ    

    Tiskneme na syntetickou polyesterovou vysokopevnostní  tkaninu /PE/ s naprosto nadstandartní gramáží 300 g/m2 se šedým polyuretanovým zátěrem. Tisknutelná strana tkaniny je jen jedna a je  bílá. V místech, kde nebudou Vaše grafická data, bude opláštění z venkovní strany bílé. Druhá strana polyesterové tkaniny je světle šedá. Šedá proto, aby Vaše vytisknutá grafická data na venkovní tisknutelné straně tkaniny prosvítala dovnitř stanu co nejméně. Polyuretanový zátěr polyesterové tkaniny dává tkanině hydrofobní vlastnost /voděodpudivost/, aby dešťová voda neprosákla tkaninou. 

    Realizujeme i oboustranné potisky bočních plachet.  V takovém případě je nutné vytisknout dvě bočnice, protože, jak jsem již uvedl výše,  tisknutelná strana tkaniny je pouze jedna. Mezi tyto dvě vrstvy, které se k sobě sešívají, je nezbytné vložit ještě černý mezikus, tzv. "blockout". Toto řešení zabrání prolínání interního a externího potisku v období s intenzivním slunečním svitem. Pokud Vás má party stan dobře reprezentovat, nikdy neakceptujte sešívání bočnic bez černého mezikusu. Bohužel zde platíte 2 x potisk a 3 x materiál. Takto řešená bočnice má také trojnásobnou váhu a právě zde se ukáže kvalita - přilnavost suchých zipů. Ty laciné s malou adhezí takovou bočnici ve větru neudrží. Pro šití jsou používány speciální nitě, které při styku s vlhkostí zvětšují svůj objem a spolehlivě tak utěsní místa, která jsou šitím perforována. Barva nitě je volena vždy v souladu s převažující barvou potištěného opláštění. Může být použito i více barev nití na jednom stanu tak, aby byl celkový design propracován a vyladěn do sebemenšího detailu. Stejně tomu je u suchých zipů a klasických zipů - zdrhovadel. Suché zipy jsou vysokoadhezní /vysoká přilnavost/, 5 cm široké a jsou do polyesterové tkaniny prošity 4 liniemi. Čím více linii prošití, tím více rozdělíte tlak větru, vody a sněhu, který na tkaninu působí. Zdrhovadla používáme kostěná, ve velikosti 8 mm a také v různých barvách. V naší ceně pro Vás je obsažena i nadstandartní ochrana plachet proti ušpinění od země. Jak? Boční plachty nůžkového party stanu s potiskem jsou opatřeny ve své spodní části pásem PVC v barvě, která dole na plachtě převládá. PVC jednoduše v případě potřeby houbičkou a hadříkem vyčistíte a vysušíte. Čištění polyesteru je složitější.  PVC spodní lemy oceníte především při dešti a v nadměrně prašných lokalitách. PVC lemy Vám šetří peníze za profesionální čištění plachet.

    Střih plachet a především perfektní vypnutí střešní plachty jsou po patce nohy, přes kterou se stan kotví, druhou nejdůležitější podmínkou pro dlouhou životnost stanu. Je-li střecha stanu špatně ušita a nedá se řádně vypnout, hrozí Vám, že se v případě deště udělají ve střeše jezírka, protože se dešťová voda nedostane přes hranu konstrukce a ze střechy nesteče. Pod těmito jezírky ve střeše, která mohou mít i několik set kilogramů, dříve nebo později zkolabuje každý stan. Všechny ostatní odolnostní parametry jsou bezvýznamné, pokud není střecha dobře ušita a perfektně vypnutá. Na tento fakt se soustřeďte při procházení referenčních fotek, všímejte si a vnímejte.

    Pozorně vnímejte, jakou gramáž opláštění Vám kdo nabízí. Naše firma partystan.cz s.r.o. nabízí u stanů TENTINO ortodoxně 300 g/m2. Naprostá většina konkurentů nabízí 220 nebo dokonce ubohých 180 g/m2.  Čím je gramáž tkaniny vyšší, tím větší má  tkanina pevnost a tím delší je časový horizont zkřehnutí plachet. Neboli - opláštění s nízkou gramáží má alikvotně nižší pevnost a velmi brzo bude vysvíceno sluncem, zkřehne a začne se Vám trhat.

     Garantujeme Vám, že má naše opláštění UV stabilizaci a maximální možnou úroveň stálobarevnosti potištěných i nepotištěných částí. Bez UV odrazivosti by se sluneční paprsky v celé své intenzitě opíraly do plachet, plachty by je neodrážely a časový horizont pro zkřehnutí tkaniny by byl velmi blízko. Když tkanina zkřehne, začne se trhat.  Parametr stálobarevnosti zajišťuje, že Vám barvy nevyblednou. Vysoký stupeň stálobarevnosti bez UV stabilizace je úplně k ničemu. Intenzita ochrany polyesterové tkaniny používané pro výrobu potištěného opláštění, tak jako speciální gelové barvy užívané pro tisk před negativním působením slunce mohou dělat rozdíl v nákladech výrobce až 250%.

    Fungicidní úprava opláštění a snížená hořlavost jsou příplatkovými vlastnostmi, které mohou dostat samotnou tkaninu  nákladově až na čtyřnásobek hodnoty surové tkaniny, která má stejnou gramáž, ale žádnou chemickou úpravu pro odolnost proti škodlivým vlivům slunečního záření, ohně a plísní. Vážení zákazníci, nikdo z nás není jasnovidec a nemůže tedy vidět do chemického složení plachet. Proto požadujte od nabízejících certifikáty na tkaninu od Textilního zkušebního ústavu, s.p. nebo certifikaci TÜV NORD Czech, s.r.o. a doufejte, že nabízející certifikovanou tkaninu k výrobě opravdu používá.  Při jakékoliv nedůvěře jděte po referencích. Naše firma je ve stadiu certifikace u obou institucí. Proč až teď? Stojí to všechno několik set tisíc! Věříme, že Vám hotové certifikace pomohou v rozhodování.

PARAMETRY  KONSTRUKCE    

Výrobková řada BIG HEXAGON  s celokovovou konstrukcí. Řada BIG HEXAGON ovšem není ocelová. 97% konstrukce je z HLINÍKU, který je povrchově upraven eloxací a ocelový je teleskop /úprava komaxit/, který vypíná střechu. Čelí totiž nejvyššímu tlaku. Další ocelovou komponentou jsou patky nohou. Patky jsou tím nejdůležitější na celém stanu, což si ne každý uvědomuje. Patky musí umožňovat extrémní kotvení stanu, proto jsou půdorysně velké, s velkými otvory pro kotvení mohutnými roxorovými hřeby a jsou žárově zinkovány. Veškeré spoje jsou z hliníkové slitiny a plastové jsou jen uzávěrky stropních profilů, což je pouze designová záležitost a "čepička" teleskopu, která pomáhá vypínat střechu. Zde je plast žádoucí kvůli neustálému tření střechy o konstrukci v případě větrného počasí. Nemá totiž ostré hrany. Je to jediné místo na konstrukci, kde je plastová komponenta doslova nenahraditelná.

Nenabízíme žádné železné konstrukce. Tyto reznou tak, jak se neustálým roztahováním konstrukce odírá povrchová úprava kovu. Nabízíme pouze dražší hliníkové, kde problém s rzí neexistuje.  Nenabízíme ani žádné konstrukce s profilem nohy "4 hran". Fyzika praví: "čím více ohybů, tím větší pevnost". V nabídce máme tedy pouze hexagonály, šestihranné profily s průměrem až 5 cm a  bezkonkurenční sílou stěny 2 mm. Takto masivní konstrukce ovšem nemohou být lehké.

Náš eshop https://www.tentino.cz/ nabízí výhodné jednobarevné sady v 11 rozměrech, 17 barevných odstínech a 4 výrobkových řadách. Již vyrobené  jednobarevné stany nelze potisknout. Nejsem schopen dostat opláštění kvůli švům, zipům a sucháčům do termosublimačního lisu. Dalším důvodem, proč nelze ušité a barevné stany přímo potisknout je limitace v podobě tisku výhradně na bílý materiál.   Jednobarevné vyrobené stany, které jsou stejnobarevné z obou stran,  lze obrandovat pouze potištěnou nášivkou.

Ke stanu a jeho zajištění nemusíte nic kupovat. Zdarma máte i mohutné roxorové hřeby, kterými stan k zemi prakticky přibetonujete a sand bag zátěže k naplnění, což jsou základní zátěžové vaky. POkud si přejete ocelové zátěže, je možné je objednat.

Ať již investujete do jednobarevných nebo do těch zakázkově vyrobených - dražších celopotisků, naše stany Vás budou svoji mohutností, spolehlivostí a úrovní dílenského zpracování vždy adekvátně reprezentovat. 

Ke každému stanu nabízím jako další bonus jakýkoliv stůl se slevou 50%! Co stan, to jeden stůl. Strečové ubrusy na stoly  a židle se již platí v obvyklé ceně.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

O nás - nejsme jen prodejci

Recenze 

Naše stany u vás

Obchodní podmínky

Formulář pro vrácení zboží

Zásady ochrany osobních údajů

copyright © 2001-2021  TENTino s.r.o., all rights reserved - všechna práva vyhrazena

O NÁS

Provozovatel e-shopu:

TENTino s.r.o.

Jiráskova 359

517 42 Doudleby nad Orlicí

www.party-stan.eu

 

KONTAKTY
Logo
www.tentino.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
function() { var order = {{Order}}; return { orderId: order.id, orderItems: order.items.map(function (item) { return { product: { id: item.id, name: item.name, }, }; }), customer: { email: order.email, name: order.name, }, expectedDeliveryDate: order.expectedDeliveryDate, }; }