Jak vybrat správnou výšku barového stolu

Barové stoly se často objevují v moderní kuchyni, ale také v restauracích a barech. Nejenže působí stylově, ale také nabízejí místo pro posezení během jídla nebo pití s přáteli a rodinou. Když si však chcete koupit barový stůl, musíte věnovat pozornost správné výšce. V této příručce se dozvíte, jakou výšku by váš barový stůl měl mít a jak ji lze zvolit.

Správná výška barového stolu by měla být kolem 110 cm. To je pro většinu lidí ideální výška pro stání nebo sedění na barovém místě. Pokud stůl bude vyšší nebo nižší, může to být pro hosty nepohodlné a v krajním případě dokonce nebezpečné, pokud jim hrozí pády. Proto musíte při výběru barového stolu věnovat pozornost jeho výšce, aby byl pro všechny pohodlný.

Na trhu můžete najít barové stoly s různou výškou, od 75 cm až do 130 cm. Vysoké stoly jsou ideální pro barová místa v restauracích nebo kavárnách, kde lidé stojí nebo sedí na vysokých židlích. Nižší stoly jsou vhodnější pro domácí použití a pro ty, kteří si chtějí sednout na normální židli a mít nohy pevně na zemi.

Pokud však máte zájem o vlastní barový stůl, měli bychom doporučit, abyste se rozhodli pro úpravu jeho výšky. Pokud si tedy kupujete barový stůl z obchodu nebo si ho necháváte na míru vyrobit, můžete si vybrat výšku podle vašeho přání. Nezapomeňte, že vyšší stůl bude vyžadovat i vysoké židle, takže nezapomeňte zohlednit toto při vašem výběru nábytku.

Určení správné výšky barového stolu může být klíčové pro úspěšný nákup. Pamatujte si, že k výběru správné výšky barového stolu musíte vzít ohled na to, jak budete stůl používat a kde bude umístěn. Pokud budete mít správnou výšku, získáte nejen funkční, ale také stylový kus nábytku, který bude skvěle vypadat v vaší kuchyni, obývacím pokoji nebo na zahradě.

Výška barového stolu je velmi důležitá, pokud plánujete s ním pracovat denně nebo denně sedět a jíst. Pokud vybíráte barový stůl, věnujte pozornost jeho výšce, abyste získali pohodlný a bezpečný kus nábytku, který bude stylově vypadat v každém interiéru. Pokud si nevíte rady, zvažte možnost výroby na míru. Takže budete mít zaručenou výšku podle vašich představ.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz